MAIL  |  FILR  |  SAB  |  FOTO  |  ROZVRH  |  EDUPAGE

sk   hu    

SPŠ stavebná

O škole

Stredná priemyselná škola stavebná v Hurbanove už vyše 35 rokov otvára svoje dvere absolventom základných škôl s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským v malebnom mestečku na juhu Slovenska, ležiacom medzi Komárnom a Novými Zámkami. Počtom cca 260 žiakov denného štúdia a vďaka skvelej školskej klíme predstavuje školu rodinného typu.


Ďalšie odkazy


Darujte nám 2% z Vašej dane

Náš zriaďovateľ

Aktuality

Nezabúdajme na nezábudky! / Ne felejtsük el a nefelejcseket!

Publikované:

Od 5. do 10. októbra 2022 sa na celom Slovensku konala dobročinná zbierka pod záštitou Ligy za duševné zdravie. Logom tejto zbierky je nenápadný kvet nezábudka, ktorý nám každý rok pripomína, že nášmu duševnému zdraviu by sme v tomto uponáhľanom svete mali venovať zvýšenú pozornosť. Duševné poruchy i duševné choroby bohužiaľ sprevádzajú životy mnohých našich spoluobčanov. Naši žiaci sa tiež rozhodli, že dňa 7. októbra upozornia na tento problém a zapojili sa do zbierky , ktorá sa uskutočnila v priestoroch školy i v uliciach Hurbanova. Mali by sme hovoriť častejšie o tom, čo nás trápi, nabrať odvahu požiadať o pomoc, a tak predísť väčším psychickým krízam.

Dovoľujeme si pripomenúť, že telefonická Linka dôvery Nezábudka 0800 800 566 je tu 24 hodín pre tých, ktorí sa ocitli v ťažkom psychickom rozpoložení či v zložitej životnej situácii.

Na zbierke sa spolupodieľali títo študenti : Eva Vávrová, Vanesa Salgóová, Hugo Hrotko, Kevin Zachar, Dávid Debnár a Damián Vincze. Všetkým zúčastneným ďakujeme za podporu tejto iniciatívy.


Október 5. és 10. között Szlovákia szerte jótékonysági gyűjtést szerveztek a Liga a Lelki Egészségért szervezet megbízásából. A gyűjtés szimbóluma a kék nefelejcs, amely minden évben arra emlékeztet minket, hogy ebben a rohanó világban fokozott figyelmet kellene fordítanunk lelki egészségünkre. Sajnos, a mentális zavarok és betegségek sokunk életében jelen vannak. Diákjaink úgy döntöttek, hogy október 7-én ők is bekapcsolódnak a gyűjtésbe, ami az iskola területén és Ógyalla utcáin zajlott. Emlékeztetnénk Önöket, hogy a szervezet segélyvonala a 0800 800 566 telefonszámon a nap 24 órájában elérhető mindazok számára, akik zaklatott lelki állapotban, vagy nehéz élethelyzetben vannak. A gyűjtésben a következő tanulók vettek részt: Eva Vávrová, Vanesa Salgóová, Hugo Hrotko, Kevin Zachar, Dávid Debnár és Damián Vincze. Minden résztvevőnek köszönjük a támogatást!

Mgr. Tímea Kovácsová

Kalendár udalostí

SPŠS - ÉKI na Facebooku
Oznamy / Dôležité!
Kontakty

Škola:

Konkolyho 8
94701 Hurbanovo
Tel: 0915-720-646
035-760 2507

Školský internát:

A. Fesztyho 3021/3
94701 Hurbanovo
Tel: 035-760 2166

© 2022 SPŠ stavebná - Építőipari Szakközépiskola, Konkolyho 8, Hurbanovo  |  Kontakt