MAIL  |  FILR  |  SAB  |  FOTO  |  ROZVRH  |  EDUPAGE

sk   hu    

SPŠ stavebná

O škole

Stredná priemyselná škola stavebná v Hurbanove už vyše 35 rokov otvára svoje dvere absolventom základných škôl s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským v malebnom mestečku na juhu Slovenska, ležiacom medzi Komárnom a Novými Zámkami. Počtom cca 260 žiakov denného štúdia a vďaka skvelej školskej klíme predstavuje školu rodinného typu.


Ďalšie odkazy


Darujte nám 2% z Vašej dane

Náš zriaďovateľ

Aktuality

Jesenná odborná exkurzia / Őszi szakmai kirándulás

Publikované: | Kategória:

V rámci jesennej odbornej exkurzie sme si boli pozrieť s triedami IV. B a IV. C novo vybudovanú autobusovú stanicu NIVY v Bratislave, ktorá sa nachádza v mestskej časti Ružinov, miestnej časti Nivy. Je to jediné miesto, odkiaľ sa autobusom dá dostať nielen do všetkých zákutí Slovenska, ale aj do zahraničia. Exkurziu sme začali v priestoroch podzemia, v ktorom sa nachádza kruhový podjazd, ktorý je vstupnou bránou do podzemného parkoviska. Prvé podzemné podlažie, pripomína letiskový typ s výstupmi a stojiskami pre autobusy s bezbariérovým prístupom. Zaujali nás rozmiestnené LCD TV panely a LED stena, ktoré ponúkajú verejnosti dobrý prehľad o príchode a odchode autobusov. Za pomoci p. učiteľky Bődovej si žiaci zopakovali jednotlivé konštrukčné časti stavby a skonzultovali jej charakter. Vyjadrili svoje názory a postoje k stavbe stanice. V samotnom komplexe sa nachádza mix rôznych obchodov. Páčilo sa nám veľké využitie prírodných materiálov, samotné svetelné rozmiestnenie a veľa moderných prvkov, hlavne v reštauračnej zóne. Na záver sme si pozreli verejne prístupnú zelenú strechu centra na ktorej sa nachádzajú vzrastlé stromy, desiatky rastlín, ale aj bežecký okruh dlhý 550 metrov, dve workoutové cvičiská, grilovacia zóna či komunitná záhrada. Našli sme tu množstvo lavičiek a oddychových kútov s USB nabíjačkami, kde sme si so žiakmi posedeli a pozreli si okolitý výhľad na niektoré dominanty mesta. Tento deň nás všetkých obohatil o nové poznatky, rozšíril náš obzor o nové informácie a hodnotíme ho veľmi pozitívne. Spolu so žiakmi sme strávili príjemný slnečný deň.


Az őszi szakmai gyakorlat keretén belül a IV. B, C osztály osztályfőnökeikkel együtt meglátogatták az újonnan kialakított pozsonyi autóbusz-pályaudvart, amely a NIVY nevet kapta és Pozsony Ružinov városrészében található. Innen autóbusszal el lehet jutni Szlovákia bármely részébe, vagy akár külföldre is. Az épület megtekintését a legalsó szinten kezdtük, ahol helyet kapott a körforgalommal ellátott földalatti parkoló. A földalatti szint mérete egy repülőtért juttat az eszünkbe, ahol kerekesszékkel is könnyen megközelíthető megállók és kijáratok találhatók, parkoló részek vannak kialakítva, magát a födémszerkezetet pedig vasbeton oszlopok támasztják alá. Érdekesek voltak számunkra az LCD TV panelek és a LED fal, aminek a segítségével az utasok könnyen tájékozódni tudnak a járatok indulási és érkezési idejéről. Bőd tanárnő segítségével a diákok átismételték a tartószerkezetek fajtáit és elbeszélgettek a tartószerkezetek jellegzetességeiről. A beszélgetés során végzős diákjaink az épületről saját véleményüket is kifejtethették. Az épületben számos üzlet helyet kapott. A tervezők ügyesen kombinálták a belsőterek kialakítását, előnyben részesítették a természetes anyagokat, jól megvilágították az épületrészeket, főleg az éttermeket. A legfelső szinten megtekintettük a zöldtetőt, ami nagyon sok érdekességet tartogatott számunkra: pl. fákat, virágzó növényeket, 550 m -es futópályát, gyermekjátszóteret, grillező részt és sporteszközöket is. Számos pihenőpad állt a megfáradt diákok rendelkezésére, ahonnan megcsodálhatták Pozsony domináns épületeit. Tanulóink pillanatok alatt felfedezték, hogy a pihenőzónák USB töltőkkel is fel vannak szerelve. Ezen a szép, napfényes napon új ismeretekre tettünk szert, mindenki jól érezte magát, pozitív élményekkel gazdagodva tértünk haza.

PaedDr. Ing. M. Ághová a Ing. T. Bődová

SPŠS - ÉKI na Facebooku
Oznamy / Dôležité!
Kontakty

Škola:

Konkolyho 8
94701 Hurbanovo
Tel: 0915-720-646
035-760 2507

Školský internát:

A. Fesztyho 3021/3
94701 Hurbanovo
Tel: 035-760 2166

© 2021 SPŠ stavebná - Építőipari Szakközépiskola, Konkolyho 8, Hurbanovo  |  Kontakt